Jak vybrat zimní punčocháče?

 

No tak jako tak, zima se nás ptát nebude:

A máš už doma děvče, nějaké pořádně teplé punčocháče, abys ty svoje nožky nemusela celou dobu schovávat?“ Každopádně je lepší mít nějakou pojistku doma. Lepší je mít nohy v teple, než trapně mrznout. Ale jak se vyznat ve výběru zimních punčocháčů? To se dozvíte v tomto článku.

1. Hřejivost punčocháčů

V první řadě je nezbytné dívat se na číslo hustoty vlákna. Jak jste zcela určitě zvyklé, jde o označení DEN (více jsme tento námět rozebírali v článku „Co je to DEN).

Tedy, pokud jsou teploty hluboce pod bodem mrazu, doporučujeme šáhnout po punčocháčích minimálně 100DEN. To už je dostatečná tloušťka punčocháčů, která Vás může zahřát. Pokud jsou teploty cca do 10°C, držte se v rozmezí 40-100 DEN.

2. Materiál punčocháčů

Samozřejmě nelze opomenout druh materiálu. Z historie módy je krásně vidět, jak se v průběhu minulého století experimentovalo s umělotinami, ale nakonec se vždy vrátíme k přírodním materiálům, a to rádi!

Nabízí se Vám 2 směry ve volbě materiálu – buď speciality, jako je vnitřní fleese, nebo právě ty přírodní materiály jako je bavlna, vlna, bambusové vlákno, vlákno Tencel, atd. Napříč trhem těchto variant naleznete zcela jistě mnoho. Je na Vás, jaký materiál je Vám nejpříjemnější, nebo snad to, jak dlouho na tom mrazu postáváte.

Ale abychom byli konkrétní, tady jsou tipy do Vaší „zimní výbavy“:


Punčocháče Penti Caroline

 Punčocháče Caroline

 

Vzhůru do boje proti podzimním plískanicím a zimnímu mrazu! Nenechte zahnat svoje nohy do obyčejných kalhot. Punčocháče Caroline jsou vyrobeny z toho nejlepšího materiálu a zároveň jsou úžasně hřejivé.

  • velká hustota vlákna 150DEN

  • Vysoký podíl bavlny a vlákno Tencel, které úžasně odvádí pot a hřeje (viz článek o vlákně Tencel)

  • V prodeji také v dětské velikosti Allesia

 


 

Punčocháče Penti Talia Thermal

Punčocháče Penti Talia Thermal

 

 

Punčocháče Talia Thermal

 

Skutečně na zimě není nic horšího než zmrzlé nohy. Pro všechny polárnice máme tu největší zbraň proti jakémukoliv mrazíku. Punčocháče Thermal Talia – s tím nejjemnějším a nejteplejším fleecem uvnitř zahřeje každou „zmrzlinu“. Máme je v těch oblíbených barvách – klasická černá nebo červená bordó.

150DEN •

Hřejivý a měkoučký fleese uvnitř •


 

 

Zimní punčocháče Penti Emilly

 Punčocháče Emilly

Není snad vzor, který zahřeje na pohled více, než klasický „norský vzor“ s jeleny a sněhovými vločkami. Už dávno neplatí, že takové vzory patří jen na svetr jedině na horách, a to nanejvýš do restaurace v lyžařském středisku. Ne nadarmo je každý rok zařazují světoví návrháři do svých kolekcí od čepice, rukavic po kabelku nebo kryt na mobil.

 

  • hustota vlákna 40DEN

  • Klasický norský vzor, který tu pravou zimu doslova přiláká


 

 

Síťované punčocháče Penti Costa

 

 

Punčocháče Costa

Penti punčocháče Costa jsou pro Vaše nožky tím pravým dotekem luxusu a pohodlí. Jsou utkané z té nejkvalitnější turecké vlny s přidanými vlákny hedvábí pro jemnost. Vyvážený podíl elastanu způsobí, že Vám skutečně padnou.

Síťované punčocháče •

33% vlna, 16% hedvábí •

Velice luxusní a hřeji materiál, který vysloveně evokuje poctivé tradiční 

 

 


 

 

8680709633918-2-1

Dětské punčocháče Allesia

8680779407006-2-1

Dětské punčocháčky Fox

 

Dětské zimní punčocháče

V našem eshopu s punčochovým zbožím Penti naleznete i mezi dětským sortimentem punčocháče vhodné do studenějších dnů. Nechte svojí malou parádnici vystoupit z řady a oblečte ji do skvělých punčocháčků Penti.

  • hustota vlákna až 240DEN

  • velký podíl bavlny a přírodního vlákna Tencel

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
350
wpDiscuz